Pulmapeo ettevalmistused

Pulmapeo ettevalmistamisega võib alustada umbes 6-12 kuud enne peo toimumist. Loomulikult saab hea peoga hakkama ka siis, kui ettevalmistusaeg on veidi lühem.

Peokoha valik

Mõelge läbi, kui palju külalisi pulma ootate. Seejärel piirkond või koht, kus tahaksite pulma pidada. Kaaluge esialgu ka mitme variandi vahel. Samuti mõelge, kus olete planeerinud oma abielu registreerida – kas mõnes konkreetses kirikus või perekonnaseisu ametis või endale olulises kohas?

Nüüd on õige aeg pidada nõu pulmaisaga – millised on need peopaigad, mis vastavad meie soovidele? Kas väljavalitud koht mahutab meie pulmarahva ka siis, kui ruumis on bänd ja inimesed tahavad tantsida? Kas seal on talvel ka piisavalt soe? Kas jääb ruumi liikumiseks? Kas jagub õhku kõigile? Kas pulmas osalevatel lastel on midagi teha? Jne.
Kogemustega pulmaisad on pidusid pidanud paljudes kohtades ning teavad tihti nende plusse-miinuseid. Samuti suudavad nad hinnata peopaiga sobilikkust teie pulmapeoks, kui seal enne pidu pidanud ei ole, aga seda ise näevad.

Mis valesti saab minna?
Kahjuks on nõnda, et peopaigad lubavad kohati välja suurema inimeste mahutavuse kui on tegelikkus. Samuti oleneb palju ka peo iseloomust – mõnele peole sobib mitme ruumiga lahendus, mõnele mitte jne. Hea peo saab muidugi maha pidada igal pool, kuid valikut tehes oleks mõistlik peo eripäradega arvestada ning pulmaisa ülesanne on siin kaasa aidata.